Smar do gwintu Molykote 1000

Pobierz kartę techniczną w formacie .PDF molykote-1000-pdf 

MOLYKOTE® 1000 PASTE

Pasta smar stały do połączeń śrubowych metali bez ołowiu i niklu składająca się z smarów stałych, drobnego proszku (miedzi i grafitu) i inhibitorów korozji w oleju mineralnym. Może być stosowana w szerokim zakresie temperatur (do 650°C jako smar), odporna na duże obciążenia, umożliwia nieniszczący demontaż, nawet po długim okresie użytkowania w wysokich temperaturach, współczynnik tarcia śrub nie zmienia się, nawet po kilku luzowaniach i dokręcaniach, zapewnia dobrą ochronę przed korozją. Produkt szczególnie przydatny dla maszyn, które wymagają po początkowym okresie montażu i eksploatacji  demontaż lub dokręcenia części.

Zastosowanie - do połączeń śrubowych narażonych na wysokie temperatury do 650 °C oraz wpływ korozji, i które po początkowym okresie instrukcji montażu i eksploatacji należy dokręcić lub zdemontować. W celu zapewnienia stałej siły naprężenia wstępnego potrzebny jest stały i stabilny współczynnik tarcia poślizgowego. Z powodzeniem stosowany do: śrub głowicy, śruby głowice końcówki maszyny do formowania wtryskowego z tworzywa sztucznego, śrubowych w przemyśle chemicznym, jak również pierścieni rozciągających wirówek. Molykote 1000 pasta antiseize chroni gwinty i połączenia narażone parę wodną, wysoką temperaturę, wpływ środków chemicznych. Zapewniając miękkie połączenie w trudnych środowiskach pracy ułatwia demontaż i zmniejsza czas przestoju konserwacyjnego. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wielu innych past tego typu DowCorning Molykote 1000 zachowuje swoją zdolność do uszczelniania przed wodą i parą wodną, nawet przy częstych naprężeniach termicznych. Molykote 1000 jest niehigroskopijne (nie przyciąga wody), jest neutralne chemicznie i zasadniczo zapobiega korozji elektrolitycznej. Współczynnik tarcia smarowanych śrub nie zmienia się nawet po kilku uwalniania i zaostrzenia; dobra ochrona przed korozją. Zakres temperatur - od -30 do + 650 ° C. Kilka przykładów przedstawionych niżej pokaże nam wszechstronność zastosowania produktu. Ze względu na wysoką wytrzymałość na wysokie temperatury stosowany w silnikach spalinowych, małych turbinach, malarniach i piecach do wypieku i wypalania szeregu towarów. Dzięki odporności chemicznej stosują go producenci; zaworów do przesyłu ropy naftowej i innych związków chemicznych, w generatorach gazu rafinerii, gazowniach i hutach. Molykote 1000 stosuje się również do łączników lub śrub przez producentów maszyn budowlanych, górniczych i rolniczych, wszędzie tam gdzie warunki pracy są ciężkie i zakurzenie jest duże.

Aby uzyskać optymalną wydajność, wytłaczarki do PCV wszystkie jego elementy muszą być utrzymywane w gotowości do pracy. Dla śrub głowicy wytłaczarki należy stosować produkt pastę Molykote 1000. Dzięki użyciu tego produktu, współczynnik tarcia nie zmienia się nawet po kilku luzowaniach i dokręcaniach śrub. Doskonały sposób wykorzystania doskonałych właściwości eksploatacyjnych znalazł producent młotów hydraulicznych zainstalowanych na maszynach budowlanych i maszynach do budowy dróg.
Do centralnego smarowania młotów z powodzeniem zastosowano pastę smar Molykote 1000. Zapewnia ona znakomitą wydajność młotów hydraulicznych i ich ochronę przed korozją na mokrych nawierzchniach.
Wersja produktu w aerozolu umożliwia smarowanie w miejscach trudnodostępnych i wymagających powłok o małej grubości. W celu zapewnienia stałej siły naprężenia wstępnego potrzebne jest stały i stabilny współczynnik tarcia poślizgowego i pasta Molykote 1000 daje gwarancję utrzymania tej siły na stałym poziomie.kup teraz emoly

Podstawowe dane produktu Molykote 1000

Norma Treść Jednostka Wynik
 CTM 0176 Kolor  Miedziowo-brązowy
Skład: Stałe środki smarne; Olej mineralny; Zagęszczacz; Sproszkowany metal- grafit, miedź.
Temperatura pracy w °C -40 do 650
ISO 2137 Penetracja mm/10 280-310
ISO 2811 Gęstość w 20 º C g/ml 1,26
DIN 51 350 pt.4 Four-ball tester obciążenie zespawania N 4800
DIN 51 350 pt.5 Wżery zużyciowe pod obciążeniem400N mm 0,08
Almen-Wieland maszyna OK obciążeni N 20000
Siły tarcia w krytycznym obciążenia (metoda Almen-Weiland N 2600
Współczynnik tarcia Test Screw - gwint μ 0,13
Współczynnik tarcia w połączenia śrubowego, M12, 8,8,
Współczynnik tarcia Test Screw - gwint μ 0,08
Czas początkowy odkręceniu (gwint M 12, moment obrotowy 62 Nm Ma = przechowywać 540 ° C przez 21 h, śruby materiał № 1,7709) Nm 135
DIN 51 802 Metoda SKF-Emcor stopień korozji 1
Właściwości utleniające brak

CTM (Korporacyjna metoda badań) odpowiadają standardowym testom ASTM w większości przypadków.
ASTM: Amerykańskiego Towarzystwa Badań i Materiałów. 
ISO: Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna
DIN: Deutsche Industrie Norm

Opakowanie produktu: 100 g, 250 g, 400 ml (aerozol), 1 kg, 25 kg, 180 kg

Normy i atesty: odporna na wysokie temperatury, bardzo wysoka nośność, doskonała ochrona przed zużyciem, silne przenikanie wersji aerozolowej, zapobiega zjawisku stick-slip, zapewnia stały moment dla połączeń gwintowanych, nie zawiera niklu i ołowiu, ułatwię montaż i demontaż, dobre właściwości antykorozyjne, smar długoterminowy, właściwości awaryjnego smarowania.

Trwałość i przechowywanie: w przypadku przechowywania w temperaturze nieprzekraczającej 20 ° C, w oryginalnych zamkniętych pojemnikach wklej Molykote 1000 ma termin przechowywania 60 miesięcy od daty produkcji

Ograniczenia: produkt nie został przetestowany pod kątem przydatności i nie jest przeznaczony do stosowania w medycynie lub farmaceutyce.

Tagi: metal/metal, smar do prowadnic przesuwnych, smar do łańcucha, smar do gwintu, smar do wielowpustów, smarna pasta do połączeń sworzniowych bez niklu i ołowiu, pasta do gwintów, smar do połączeń śrubowych, smar do śrub głowicy wtryskarki, DowCorning 1000, Anti-Size Paste, Multipurpose pasta Molykote

Produkty o podobnym składzie lub zastosowaniu: GTS ThreadSealantPaste, LanoproThreadPaste, Molygraf-GP, WEICON Anti-Seize, SealGuard ECF, PLS 2 Premium Thread, Berulub MG Paste, FUCHS RENOLIT COPPER COMPOUND, OKS 245, Klüberpaste 46 MR 401, GRIPCOTT NF, gleitmo 160 Neu, Jet-Lube KOPR-KOTE.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd