Hylomar płynna uszczelka

Hylomar

kup teraz emoly

Hylomar to niewysychająca płynna uszczelka na bazie poliestro-uretanowym wolna od chlorowców stosowana do szczególnie wymagających i krytycznych uszczelnień odporna na paliwa, olej, wodę solankę, glikol, mieszaninę metanoli, związki ropy naftowej, naftę, większość chłodziw, fluorowęglowe czynniki chłodnicze, część smarów syntetycznych oraz produkty spalania silników lotniczych i motoryzacyjnych. Hylomar zachowuje stabilność w temperaturach od -50ºC do +250ºC (krótkotrwale +300ºC) i nie wchodzi w reakcję chemiczną z metalami i tworzywami sztucznymi. Jeżeli chodzi o inne właściwości fizykochemiczne to warto podkreślić niewielką przewodność elektryczną i słabą przewodność cieplną a ze względu na to, że pozostaje zawsze w stanie płynno-plastycznym nazwany jest, jako płynna uszczelka. Pomimo swojej dużej płynności Hylomar nie spływa z powierzchni pionowych nawet, gdy są gładkie lub nawet wypolerowane a w przypadku pracy w warunkach dużej wibracji zachowuje szczelność i nie wykazuje włóknienia się. Niezawodność i szczelność uszczelki jest zagwarantowana przez unikalną odporność mechaniczną i termiczna produktu. Tak unikalne właściwości uszczelki sprawiają, że Hylomar jest zastrzeżona nazwą dla jego producenta i od momentu jego pierwszej produkcji powstało kilka związków Hylomar, które różnią się parametrami fizyko-chemicznymi. Hylomar Universal Lube jest najstarsza formą uszczelnienia poliuretanowanego firmy Hylomar opracowaną w 1960 roku dla firmy Rolls-Royce. Wczesne nazwy tego produktu to PL32 w wersjach L,M,H lekka, średnia, ciężka) lub SQ32. Od połowy lat 90 używa się dla tego produktu nazwy Uniwersal Blue a oznaczenie PL32 jest używane dla nowszego produktu Aerograde PL32M lub Aerograde Ultra PL32A.

Proces uszczelniania powierzchni przy pomocy preparatów Hylomar optycznie jest podobny do tzw. listków 3M Post-It Note, które można kilkakrotnie przyklejać i odrywać od powierzchni.

Aktualnie w sprzedaży spotkać można:

hylomar

 

Typowe zastosowania preparatów o nazwie Hylomar  to uszczelnianie takich elementów jak:

  • - Pompy wodne i olejowe, pokrywy inspekcji przyrządów, głowice cylindrów, miski olejowe,  patelnie olejowe
  • - Powlekanie prefabrykowanych uszczelek, silników lotniczych  i wyłączników wysokonapięciowych  w weatherproofingu, czyli uszczelnianie powiązane z impregnacją, zaimpregnowanie wielu materiałów używanych do klejenia i uszczelniania.
  • - kolektory wlotowe, pokrywy obudowy rozrządu, złącza pompy olejowej, skrzynie biegów i elementy przekładniowe.
  • - uszczelnianie gwintów, turbin gazowych, silnika tłokowego,generatorów chłodzonych wodą, układów podciśnieniowych turbo i dowolnie obrobionego kołnierza, elementy, które wykazują nieznaczne przemieszczenia w obrębie złącza.( Silikony  w podobnych warunkach pękają i połączenie traci szczelność)
  • - wszędzie tam gdzie może  z  powodzeniem zastąpić uszczelki papierowe lub jako uszczelnienie współpracujące z uszczelką papierową lub konwencjonalną

Sposób nakładania jest typowy dla produktów typu silikonowego: powierzchnie uszczelniane powinny być czyste suche i odtłuszczone np. produktem Molykote Cleaner lub  Hylomar Hyloclean Rozpuszczalnik Solvent.Nałożyć uszczelkę Hylomar cienką i równomierną warstwą na obie powierzchnie uszczelniane. Odczekać ok. 10-12 minut do odparowania rozpuszczalnika, a następnie złączyć i skręcić. Po kilku minutach ponownie dokręcić śruby. W przypadku uszczelniania płaskich, szlifowanych powierzchni wystarczy nałożyć produkt na jedną z powierzchni.

Przy demontowaniu komponentów, Hylomar może być usunięty szmatką nasączoną acetonem.  Hylomar posiada nieograniczoną trwałość w zamkniętym opakowaniu.

Dostępne opakowania: blister 40ml, tubka 80ml, aerozol 200ml, aerozol 250ml z pędzlem, kartusz 300ml, puszka 1l.

Tagi: Hylomar, płynna uszczelka, niebieska uszczelka, uszczelka do paliwa, uszczelka do glikolu, uszczelka odporna na związki chemiczne, uszczelka do płaszczyzn, uszczelka do gwintów, uszczelka pokrywy zaworów, Uszczelniacz ułatwiający montaż, płynna uszczelka motocyklowa, uszczelka w płynie, silikon odporny na paliwo, uszczelka tłumiąca drgania, plastyczna uszczelka, uszczelka na bazie poliuretanu.

W ciągłej sprzedaży posiadamy najpopularniejszy dla przemysłu i motoryzacji produkt Hylomar M

DMC Firewall is a Joomla Security extension!