Podkład do silikonu DowCorning 1204

DOW CORNING® PR-1204 RTV PRIME COAT

Przezroczysty podkład w rozpuszczalniku typu ciężka benzyna do poprawy przyczepności silikonów jednoczęściowych utwardzanych pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz dwuskładnikowych elastomerów silikonowych Podkład posiada najlepsze właściwości poprawiające przyczepność do większości metali, szkła i ceramiki, drewna, tworzywa sztuczne strukturalne, beton, cegła.

Przed nałożeniem powłoki DC 1204 należy oczyścić powierzchnie od tłuszczu i brudu. Zaleca się stosować rozpuszczalniki i zmywacze DowCorning 1200 OS, benzynę lakową, metyloketon lub inne rozpuszczalniki usuwające oleje, smary. Ostatnia powierzchnia powinna być pokryta acetonem lub IPA. Na ogół lekkie ścieranie powierzchni zalecane jest ę w każdym przypadku, ponieważ sprzyja dobremu oczyszczeniu i zwiększa powierzchnię, która obrabiamy. Podkład należy nakładać na całkowicie wysuszone powierzchnie cienką powłoką. Nadmiar materiału należy zetrzeć, aby uniknąć nadmiernej grubości powłoki wniosek, którazwykle spowoduje biały kredowy nalot na powierzchni. Metody nakładania to: wcieranie(bardzo skuteczne), moczenie, spryskiwanie.

DowCorning 1204 do utwardzenia wymaga wilgoci w powietrzu i na ogół jest utwardzany w temperaturze pokojowej Zalecana temperatura utwardzana mieści się w zakresie od 20 do 60 oC i co najmniej 50% wilgotności względnej. Wyższa temperatura i wilgotność względna przyspiesza proces utwardzania.

Niska wilgotność i / lub niska temperatura warunki wymagają dłuższego czasu utwardzania.

DC 1204 zalecane jest do stosowania na trudnych powierzchniach przy stosowaniu; DowCorning, 3140 RTV, DowCorning 3145, DowCorning 838, DowCorning 3-1753.

Podstawowe dane produktu DowCorning 1204 RTVkup teraz emoly

Norma Treść Jednoska Wynik
CTM 0176 Kolor-forma Ciecz bezbarwna do jasnożółtego
Skład: rozcieńczone roztwory silanowe (metylowy eter glikolu etylenowego) środki sprzęgające, składniki adhezyjne
CTM0001 Ciężar właściwy 0,8
CTM 0050 Lepkość kinematyczna przy 25oC mm2/s 1
NVC (Non Volatile Content) % 6,8
Temperatura zapłonu(ClosedCup) OC 8
Temperatura wrzenia oC > 65
Zawartość części lotnych g/l 774
Właściwości utleniające nie

CTM: Firmowa metoda testów, kopie CTM dostępne są na życzenie.

Opakowania: 1 galon (3,8 l) i 13,5-uncji (400 ml) lub 1-pint (473-ml)

Normy i atesty: WEEE/RoHS zgodny, stabilny przy niskich temperaturach, stabilny przy wysokich temperaturach, odporny na wodę (wodoszczelny), odporny na promienie UV, odporny na rozpuszczalniki, odporny na ozon, odporny na utlenianie, dobra przyczepność do aluminium, dobra przyczepność do ceramiki, dobra przyczepność do FR4(włókno szklane laminat epoksydowy stosowany, jako płytka w elektronice),dobra przyczepność do szkła, dobra przyczepność do metalu, dobra przyczepność do tworzyw sztucznych,

Trwałość i przechowywanie: przy przechowywaniu w temperaturze poniżej 32 °C w oryginalnych zamkniętych pojemnikach, produkt posiada okres trwałości 12 miesięcy od daty produkcji. Ze względu na fakt, że produkt utwardzany jest pod wpływem wilgoci, zaleca się, aby nie otwierać pojemnika, aż do momentu, kiedy chcemy użyć produktu. Każdorazowo po otwarciu pojemnika z podkładem należy go szczelnie zamknąć. Częściowo wypełnione pojemniki powinny być napełnione przez suche powietrze lub inne gazy, takie jak azot w celu zwiększenia trwałości. Niewielkie ilości niezbędne do natychmiastowego zastosowaniaprzelać w czyste, suche pojemniki, które należy wyrzucić, gdy operacja nakładania podkładu zostanie zakończona. Materiał nie powinien być używany ponownie gdyż przybiera wygląd mleka lub wykazuje duże ilość białego osadu wskazujące na działanie wilgoci. Wielokrotnego otwieranie pojemnika może spowodować małe ilość białego osadu tworzące się wewnątrz obszaru pokrywy pojemnika, co jednak nie ma wpływu na materiał, jakość produktu zawartego w pojemniku.

Ograniczenia: produkt ten nie jest sprawdzony ani nie jest przeznaczony do stosowania w zastosowaniu medycznym lub farmaceutycznym.

Tagi: metylowy eter glikolu etylenowego, podkład pod silikon, podkład do płytki drukowanej.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!